ŠKODA Rapid Spaceback je kompaktní vůz s dynamickým a svěžím designem. Novinka si zachovává klasické hodnoty vozů ŠKODA: řadu „Simply Clever“ prvků, vysokou úroveň bezpečnosti, zajímavé možnosti individualizace, nízkou spotřebu a výhodný poměr ceny a nabízené hodnoty.

 

Dynamický, svěží a kompaktní

Nová ŠKODA Rapid Spaceback sází na výrazný design s čistými liniemi a osobitou elegancí. Na první pohled zaujme bočním profilem s velkým prosklením mezi sloupky C a D, kterému přidává na dojmu prostornosti a dynamiky. Vůz se tak opticky a funkčně odlišuje od svých konkurentů. Silueta modelu Rapid Spaceback je definována jasnými liniemi, dlouhým rozvorem (2 602 mm) a ostrou, vysoko položenou linií Tornado. Design přídě modelu ŠKODA Rapid Spaceback se až po sloupek B shoduje s designem modelu Rapid. Výrazná mřížka chladiče je tvořena 19 svislými lamelami, orámovanými chromovanou linkou; nové logo je umístěno na prominentním výběžku kapoty; přední světlomety a mlhovky spolu tvoří pomyslný čtyřlístek.

Zkrátka nepřijdou zájemci o individualizaci nového hatchbacku značky ŠKODA. Pro Rapid Spaceback je na přání k dispozici hned několik výrazných designových, ale přitom vysoce funkčních prvků. Jedním z nich je jednodílná pevná panoramatická střecha. Její tónované sklo pokrývá celou střechu a umožňuje cestujícím nerušený výhled na oblohu. Panoramatická střecha plynule přechází v prodloužené okno zadních dveří, kde tónované sklo končí asi o deset centimetrů níže než u běžného provedení. Oba prvky vytvářejí dojem exkluzivní celistvé skleněné plochy, která začíná u horní hrany čelního skla, pokračuje přes střechu až na záď, k prostoru pro registrační značku. Dynamický dojem zvyšuje černý střešní spojler.

Sportovní nádech má i záď vozu, která je čistě a přehledně tvarovaná a působí vyváženým dojmem. Standardem je černý difuzor, zdůrazňující horizontální orientaci zádě. Nechybí ani typický prvek značky ŠKODA: široké sdružené svítilny s grafikou písmene „C“.

 

Prostorný a atraktivní interiér

Interiér nového vozu Rapid Spaceback zaujme sportovními tříramennými volanty, novými dekoračními lištami a vzory potahů sedadel.

Jak je pro vozy značky ŠKODA typické, nabízí interiér novinky dostatek prostoru. I když na délku je novinka o zhruba 18 centimetrů kratší než Rapid, nabídkou prostoru pro cestující jsou si oba modely rovny. Rapid Spaceback nabízí mezi hatchbacky nižší střední třídy nejvíce místa před koleny (64 mm) a nad zadním sedadlem (980 mm). Také zavazadlový prostor patří s objemem 415 litrů, resp. 1 380 litrů po sklopení zadních opěradel, k největším ve svém segmentu.

Bezpečnost bez kompromisů

Nová ŠKODA Rapid Spaceback nabízí vysoký standard bezpečnosti, který je u vozů značky ŠKODA obvyklý. V případě kolize se posádka může spolehnout na rozsáhlý paket bezpečností výbavy, který zahrnuje například čelní, boční a hlavové airbagy a ESC.

 
 • xenonové světlomety
 • kontrola tlaku v pneumatikách
 • přední mlhovky s Corner funkcí
 • asistent rozjezdu do kopce
 

Simply Clever

ŠKODA Rapid Spaceback není jen o velkorysé nabídce prostoru, ale také o jeho chytrém využití. Mezi řadu „Simply Clever“ prvků patří mezipodlaha v zavazadlovém prostoru, dodávaná na přání. Její konstrukce umožňuje snadné využití maximálního objemu zavazadlového prostoru – nemusí se vyndávat z vozu, ale stačí ji jen přesunout do spodní pozice. Seznam chytrých řešení dále obsahuje spoustu prvků, známých již z modelu Rapid.

 
 • škrabku na led ve víčku palivové nádrže
 • držák reflexní vesty pod sedadlem řidiče
 • oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru
 • nádobu na odpadky v bočních dveřích
 • držák parkovacích lístků
 • držák multimediálních zařízení
 • prohlubeň na odložení nápojů vpředu a vzadu
 • kryt zavazadlového prostoru, který lze zasunout za zadní opěradla
 

Úsporné motory

Nová ŠKODA Rapid Spaceback se bude v Evropě nabízet se třemi benzinovými a dvěma naftovými motory. Jejich výkonová paleta pokrývá pásmo od 66 do 92 kW. Spolu s modelem Spaceback se do nabídky řady Rapid dostává nový motor 1,4 TDI/66 kW se spotřebou 3,6 l/100 km, což představuje hodnotu emisí CO2 pouhých 94 g/km.