Nová ŠKODA Yeti – Vaše město Vaše hřiště

 

ŠKODA Yeti a její design

 

Již na první pohled je patrné, že ŠKODA Yeti je SUV navržené pro každodenní využití. V městské džungli si získává respekt dospělým výrazem a dynamickou elegancí. Většina exponovaných dílů – jako nárazníky a prahy – je lakována v barvě karoserie.

 

Pro přední část je charakteristické zdůraznění horizontálních linií. Výraznou masku chladiče lemují nově ztvárněné světlomety, které mohou být osazeny bi-xenony a LED technikou pro denní svícení. Jejich krystalická struktura odráží sílu charakteru a propůjčuje vozu důstojnost. V souladu s aktuálním designovým trendem značky získaly mlhovky hranatý tvar a přestěhovaly se do prostoru blíže k vozovce.

 

Stejně jako přední část, i záď modelu Yeti byla přepracována. Grafika zadních sdružených svítilen působí ještě preciznějším dojmem, novinkou je možnost využití LED techniky. V madle se ukrývá technická lahůdka: Yeti je prvním vozem ŠKODA, který může být vybaven parkovací kamerou (Optical Parking Assistant).

 

Bezpečí v každé situaci

 

Vyspělý bezpečnostní standard zahrnuje až 9 airbagů na ochranu cestujících na předních a zadních sedadlech. Jedním z nejzajímavějších prvků aktivní bezpečnosti jsou bi-xenonové světlomety s natáčením a LED denními svítilnami. Lepší osvětlení zatáček pomáhá řidiči odhalit nebezpečí rychleji.

 

Elektronické systémy pro zajištění stability jízdy (ABS, MSR, HBA, EBV, ESBS, ASR, ESC, EDS, AFM a DSR) zlepšují ovládání vozidla v extrémních situacích. Brzdová světla začnou blikat při prudkém brzdění, a poté se automaticky zapnou výstražná světla. Poskytují tak naléhavé varování pro ostatní vozidla a snižují riziko nárazu zezadu.

Vidět dozadu

Automatic Parking Assistant představuje další generaci parkovacích systémů, které přinášejí novou úroveň pohodlí a komfortu při každodenních jízdách.

Když potřebujete zaparkovat, parkovací asistent vytipuje vhodné místo, zaparkuje do řady podélně i příčně stojících vozidel, a dokonce dokáže i vyjet z řady podélně stojících vozů.

Při podélném parkování mu stačí nalézt parkovací místo delší než vůz jen o 30 cm vpředu a 30 cm vzadu.

 

Parkování může být snadné a bezpečné zároveň také díky zadní parkovací kameře (Optical Parking Assistant) umístěné v madle pátých dveří. Na displeji navigačního systému zobrazuje prostor za vozem a pomocí dvou křivek vyznačuje dráhu vozidla. Yeti se tak stává prvním vozem ŠKODA vybaveným zadní parkovací kamerou.

 

Interiér podle vás

Interiér vozu ŠKODA Yeti poskytuje neobyčejné pohodlí. Objevíte jak nečekanou prostornost, tak i mimořádnou variabilitu. A samozřejmě také nebývale příjemný pocit z ovládání vozu. Existuje mnoho způsobů, jak si interiér modelu Yeti upravit podle svých představ. Vybírat můžete z dvaceti šesti kombinací barevnosti přístrojové desky, potahových látek a dekorativních lišt.

Přístrojová deska byla navržena speciálně pro model Yeti a ovládací prvky jsou přesně tam, kde je očekáváte. O jízdní pohodlí celé posádky se stará i řada komfortních doplňků, které se nacházejí již v základní výbavě vozu nebo v nabídce výbav na přání.

 

Zcela novou dimenzi vašim jízdám pak dá elektricky ovládané panoramatické střešní okno, které umožňuje vytvořit nad předními sedadly velký otevřený prostor.

 

Úsporné motorizace

Nabízí se pro benzinový motor 1,4 TSI/92 kW se šestistupňovou manuální převodovkou a naftové motorizace 2,0 TDI/81 kW nebo 110 W v manuální převodovce a možném provedení 4x4.

 

Více flexibility

Tři samostatná zadní sedadla nabízejí variabilní uspořádání celé zadní části interiéru. U každého z nich si můžete samostatně nastavit úhel opěradla a krajní sedadla je možné posunout dopředu nebo dozadu. Když prostřední sedadlo vyjmete a krajní posunete směrem ke středu, vytvoříte výjimečný prostor pro dvojici cestujících na zadních sedadlech.

 

Upevňovací systém v zavazadlovém prostoru nabízí díky horizontálním lištám s posuvnými háčky široké možnosti uchycení a upevnění převážených věcí. Např. zavěšení tašek s nákupem na háčky, uložení menších předmětů do sítí nebo fixaci mezipodlahy v horní poloze.

 

Výšku podlahy zavazadlového prostoru si můžete zvolit v jedné ze tří úrovní. Základní, nejnižší úroveň maximalizuje objem zavazadlového prostoru. Prostřední úrovní je mezipodlaha, která poskytuje dodatečný skrytý prostor pod podlahou a usnadňuje manipulaci se zavazadly. Třetí a zároveň nejvyšší úroveň – zvýšená podlaha pro rezervní kolo – vyrovnává dno zavazadlového prostoru s nákladovou hranou a ukrývá rezervní kolo a malé odkládací prostory po stranách.

 

Varianty modelu Yeti

 

Nový Yeti

Elegance a styl do města

 

První vůz ŠKODA s parkovací kamerou
Komfort řazení dvouspojkových převodovek DSG
Systém zadních sedadel VarioFlex

 

Nový Yeti Outdoor

 

 

Stylové SUV s terénní výbavou

 

Pohon 4×4 a Off-road systém - zvládá i náročné úseky
Moderní světelná technika pro lepší viditelnost
Navigační systém Columbus s funkcí navigace terénem

Naše prodejny vozů Škoda

Škoda Zlín

Fleet centrum

  • Tř. Tomáše Bati 642
  • 763 02 Zlín
Po - Pa:
7 - 18 hod
So:
8 - 12 hod
  • Štěpánská 383
  • 755 01 Vsetín
Po-Út:
7 - 17 hod
St:
7 - 18 hod
Čt-Pá:
7 - 17 hod
So:
8 - 12 hod
  • Kosmonautů 846/2
  • 772 00 Olomouc
Po - Pa:
8 - 18 hod
So:
8 - 12 hod
<