Samohýl

APRC: Škoda chce zazářit v Austrálii

  • Vytvořeno: 6/21/2016
  • Kategorie: Obecné novinky

ŠKODA chce i při druhém podniku asijsko-pacifického šampionátu zazářit. Australské International Rally of Queensland se o víkendu v barvách týmu ŠKODA MRF zúčastní posádky Fabian Kreim/Frank Christian a Gaurav Gill/Glenn Macneall. Při úvodní soutěži APRC 2016 na Novém Zélandu vybojovali Gill a Kreim pro značku ŠKODA první a druhé místo.

„Chceme na náš skvělý vstup do sezóny navázat. Ovšem při této tradiční australské rally nás čeká další náročná zkouška. Náš talentovaný jezdec Fabian Kreim se neustále učí a měl by sbírat další cenné zkušenosti na šotolině,“ říká šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

23letý Kreim, který jezdí rally teprve od roku 2013, podal při svém premiérovém startu v APRC dobrý výkon. Před závěrečnou etapou vedl a nakonec obsadil druhé místo.

„Při své první šotolinové rally jsem se toho naučil opravdu hodně. Na tom chci v Austrálii stavět. Chci se znovu prosadit na stupně vítězů a svést vyrovnaný souboj s týmovým kolegou Gauravem Gillem,“ říká Fabian Kreim.

Formu na to má. Po úspěšném debutu v APRC se při Sachsen Rallye radoval z vítězství v rámci německého mistrovství v rally (DRM). V celkové klasifikaci kvalitně obsazeného národního šampionátu nyní figuruje na druhém místě, stejně jako v průběžné klasifikaci APRC. Kreimovým letošním cílem je získat titul alespoň v jednom šampionátu. V hodnocení značek v APRC vede ŠKODA (39 bodů) po první soutěži před značkou Subaru (28).