Samohýl

Originální koncept od Audi má vyzrát na zácpy ve městech

  • Vytvořeno: 4/26/2016
  • Kategorie: Audi

Když uvíznete v koloně aut a nevidíte její konec, leckdy byste raději zaparkovali a projeli to třeba na koloběžce. A vlastně proč ne? Nebo ještě pohodlněji – na elektrické koloběžce/longboardu.

 

 

Koncept od Audi ukázaný na pekingském autosalonu je pro čínská megaměsta ideální. V Pekingu, Šanghaji, Xianu, Nanjingu… Tam všude jsou nekonečné kolony aut. A tak koncept, kdy je možné vytáhnout longboard ze speciálního šuplíku v nárazníku Audi Q3, které se nedávno začalo na čínském trhu prodávat, není tak úplně od věci.

 

Navíc tohle je opravdu zajímavý longboard, protože je elektrický. Má na délku 1,05 m a uvnitř se skrývají akumulátory dobíjené z automobilu. Dojezd na jedno nabití je 12 km a maximální rychlost je 30 km/h. Navíc to nemusí být jen longboard, ale dá se rozložit do podoby koloběžky.

Audi navíc doplnilo celý koncept speciální navigací, která dokáže v případě nutnosti najít nejbližší volné parkování a pak „přeladit“ navigační systém na longboardovou trasu. Navíc si zapamatuje, kde bylo auto zaparkováno a klidně pak majitele odnaviguje zase zpátky