Samohýl

Pilíř výroby ŠKODA AUTO: tři modely značky ŠKODA a 8 000 zaměstnanců.

  • Vytvořeno: 10/17/2017
  • Kategorie: Škoda

 

Vozy ŠKODA opouštějí výrobní linku v Kvasinách již od roku 1947 a dnes přibližně 8 000 zaměstnanců vyrábí 1 000 vozů denně. Na počátku roku 2017 zde bylo vyrobeno dvoumilionté vozidlo značky. V budoucnu má být v lokalitě ve východních Čechách vyráběno více než 300 000 vozidel – kvůli tomu společnost ŠKODA AUTO průběžně modernizuje výrobní závod.

„Kvasiny jsou špičkovým závodem s dlouhou tradicí a vynikajícími a vysoce kvalifikovanými zaměstnanci,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro výrobu a logistiku. „Jako důležitý výrobní pilíř přispívá náš závod v Kvasinách významně k dosažení výrobních cílů definovaných v naší Strategii 2025. V nadcházejících letech se zde roční objem výroby bude nadále zvyšovat. Za tímto účelem do této lokality významně investujeme a z Kvasin vytváříme kompetenční centrum pro výrobu vozů nejen kategorie SUV,“ dodal dále Oeljeklaus.

Již od roku 1934 jsou ve východočeském výrobním závodě vyráběny automobily, o 13 let později zahájila automobilka ŠKODA v Kvasinách výrobu vozu ŠKODA SUPERB – již tehdy byl vlajkovou lodí značky. V následujících letech zde kromě jiného vznikly modely FELICIA (1958 - 1964), 110 R Coupé (1970 - 80), PICK-UP (1995 - 2001), první a druhá generace modelu SUPERB, ŠKODA ROOMSTER nebo ŠKODA YETI.

V současné době zažívá závod ŠKODA AUTO v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii. V rámci SUV-ofenzívy, která začala s modelem ŠKODA KODIAQ, bude výrobce investovat okolo sedmi miliard korun do modernizace výrobních procesů. V nadcházejících letech se výrobní kapacita zvýší na více než 300 000 vozidel ročně. V současné době se zde vyrábějí modely ŠKODA SUPERB, ŠKODA KODIAQ a nové kompaktní SUV ŠKODA KAROQ. Závod ŠKODA AUTO v Kvasinách vyrábí také SUV SEAT ATECA.

Počet zaměstnanců v roce 2016 vzrostl o dalších 2 600, v současnosti má ŠKODA AUTO v Kvasinách přibližně 8 000 zaměstnanců. Společnost je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Kromě toho investuje automobilový výrobce do regionální infrastruktury a podporuje přitažlivost lokality prostřednictvím podpory společensky prospěšných projektů.